Notice: Use of undefined constant AdmintoolsModelDbprefix - assumed 'AdmintoolsModelDbprefix' in /www/innydom.org/includes/framework.php on line 56 Dzieci ze Świetlicy w Przestworzach ! - Stowarzyszenie ID - INNY DOM w Poznaniu

free templates joomla

Dzieci ze Świetlicy w Przestworzach !

Dzięki Panu Darkowi Kajdy, wolontariuszowi z ERY, 22 i 23 listopada nasze Stowarzyszenie wzięło udział w projekcie o nazwie „Podziel się swoją pasją” realizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu i Polską Telefonię Cyfrową (operator sieci ERA).


Po przeszkoleniu z fotografowania i zapoznaniu się z działaniem lotniska i Aeroklubu Poznańskiego w Kobylnicy, nasze dzieci latały małym samolotem w okolicach Poznania i rejestrowały całość profesjonalnymi aparatami.


Owocem tych działań są prace fotograficzne, które po oprawieniu wezmą udział w aukcji. Zebrane fundusze będą wykorzystane do realizacji projektów edukacyjnych dla dzieci i rozdzielone pomiędzy organizacje biorące udział w tym przedsięwzięciu.


>> czytaj więcej...


>> zobacz galerię zdjęć...


oraz


>>jak powstawały zdjęcia...


Dzięki wolontariuszowi z ERY, Darkowi Kajdy, 22 i 23 listopada nasze stowarzyszenie wzięło udział w projekcie o nazwie „Podziel się swoją pasją” realizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu i Polską Telefonię Cyfrową (operator sieci ERA).

Po przeszkoleniu z fotografowania i zapoznaniu się z działaniem lotniska i Aeroklubu Poznańskiego w Kobylnicy, nasze dzieci latały małym samolotem w okolicach Poznania i rejestrowały całość profesjonalnymi aparatami.


Owocem tych działań są prace fotograficzne, które po oprawieniu wezmą udział w aukcji. Zebrane fundusze będą wykorzystane do realizacji projektów edukacyjnych dla dzieci i rozdzielone pomiędzy organizacje biorące udział w tym przedsięwzięciu.


Celem projektu, oprócz przygotowania prac artystycznych na aukcję, było rozbudzenie w dzieciach marzeń o lataniu oraz pokazanie świata, w którym żyją na co dzień z zupełnie innej perspektywy. Zaplanowane trasy i fotografowane obiekty miały pokazać jak piękna i ważna jest przyroda, zabytki i środowisko naturalne.
Dzieci biorące udział w projekcie oprócz latania miały możliwość zapoznania się z różnymi typami samolotów i pracą lotniska sportowego. Poznały klub, w którym latają piloci słynnej grupy akrobacyjnej ŻELAZNY.

 

Gdy dzieci robią coś niezwykłego, otwierają sie w ich myśleniu nowe przestrzenie. Kiedy latały samolotami i patrzyły na świat z innej perspektywy, mogły zobaczyć samych siebie uwolnionych od ciężaru ziemi i uwierzyć, że mogą wszystko jeżeli potrafią robić to.
Oczywiście to malutki kroczek w długiej drodze do przełamania stereotypu ich życia, ale warto robić te niewielkie kroczki z nadzieją, że na końcu czeka nowy, szczęśliwy człowiek.


z wdzięcznością
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy "Inny Dom" w Poznaniu
Rafał Nowak>> zobacz galerię zdjęć...

oraz

>>jak powstawały zdjęcia...

Notice: Undefined variable: mosConfig_lang in /www/innydom.org/templates/stowarzyszenie-id/index.php on line 52
© 2006- Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /www/innydom.org/templates/stowarzyszenie-id/index.php on line 61 2019 Inny Dom - Stowarzyszenie Pomocy w Poznaniu Stowarzyszenie Pomocy "Inny Dom" design by S. Tomczyk :: html, flash, foto by | kcpr.pl