Notice: Use of undefined constant AdmintoolsModelDbprefix - assumed 'AdmintoolsModelDbprefix' in /www/innydom.org/includes/framework.php on line 56 Nibylandia gotuje z Bułgarami - Stowarzyszenie ID - INNY DOM w Poznaniu
free templates joomla

Nibylandia gotuje z Bułgarami

W poniedziałek 17 maja 2010 mieliśmy w świetlicy bardzo nietypowych gości.

W ramach warsztatów „Palcem po Europie”, na których omawiamy kulturę różnych krajów Europejskich, dzięki pośrednictwu pana Michała Baranowskiego, udało nam się zaprosić Bułgarów, którzy przyjechali aby opowiedzieć nam o swoim kraju i aby razem z nami gotować pyszne bałkańskie potrawy.

 Mieliśmy wielki zaszczyt gościć w progach Świetlicy Ilianę Genew-Puchalewą nauczycielkę akademicką i autorkę przepięknych książek pt: „Bałkańskie zapiski kuchenne” wraz z jej mężem, Simonem Genew, który jest autorem szaty graficznej wyżej wspomnianych pozycji.

Te ksiażki są naprawdę godne polecenia co niniejszym czynię, można je dostać wraz z muzyką bałkańską na stronie www.zograph.org

Goście nasi przyjechali do nas z Krakowa gdzie obecnie zamieszkują, wraz ze swoją córką Ewą, która brała czynny udział w gotowaniu a zwłaszcza w testowaniu sera.

Gotowanie z nimi było niezapomnianą przygodą, orginalne receptury, produkty i  w końcu zapachy przeniosły nas na chwilę do Bułgarii. Nauczyliśmy się robić Banicę i Tarator a na deser chałwę z kaszki manny. Palce lizać. Chyba przygotowanie Banicy sprawiło nam najwięcej trudności ale za to jej smak był niesamowity. Za co byliśmy wdzięczni Ilianie oraz naszym dziewczynom kindze i Paulinie, które spisały się na medal.

Bardzo dziękujemy naszym gościom za niesamowite warsztaty jakie dla nas zrobili i za książki, które zostały w Nibylandii aby być inspiracją do dalszych naszych poczynań kuchennych.

Dziękujemy też za dobrą atmosferę i Wasze serce okazane dzieciom.

Mamy nadzieję, że jeszcze sie kiedyś z Wami spotkamy.

 


Zobacz zdjęcia z gotowania, kliknij na zdjęcie!

Notice: Undefined variable: mosConfig_lang in /www/innydom.org/templates/stowarzyszenie-id/index.php on line 52
© 2006- Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /www/innydom.org/templates/stowarzyszenie-id/index.php on line 61 2021 Inny Dom - Stowarzyszenie Pomocy w Poznaniu Stowarzyszenie Pomocy "Inny Dom" design by S. Tomczyk :: html, flash, foto by | kcpr.pl