Notice: Use of undefined constant AdmintoolsModelDbprefix - assumed 'AdmintoolsModelDbprefix' in /www/innydom.org/includes/framework.php on line 56 Nowy Ekscytujący Projekt startuje w Nibylandii dzięki pomocy PTC Era i Centrum Wolontariatu! - Stowarzyszenie ID - INNY DOM w Poznaniu
free templates joomla

Nowy Ekscytujący Projekt startuje w Nibylandii dzięki pomocy PTC Era i Centrum Wolontariatu!

 

W siedzibie Polskiej Telefonii Cyfrowej „Era” w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie Ósmej Świątecznej Aukcji Charytatywnej. Licytowano przedmioty wykonane w trakcie warsztatów odbywających się w ramach akcji wolontariackiej „Podziel się pasją”.

ERA i Centrum Wolontariatu

Projekt ten przeprowadzany jest cyklicznie wśród pracowników PTC Era i stwarza im wspaniałą przestrzeń do dzielenia się swoimi zainteresowaniami z ludźmi z różnorodnych grup społecznych. Uzyskane w ten sposób fundusze zostały przeznaczone na wartościowe zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Każda wylicytowana przez pracowników złotówka została przez firmę podwojona. Tak więc nasza wspólna praca opłaciła się podwójnie!

Spotkanie to było okazją do wyrażenia podziękowań wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego projektu oraz wręczenia symbolicznych czeków 7 lokalnym organizacjom pozarządowym. W sumie firma i jej pracownicy przekazali współpracującym z nimi organizacjom prawie 132 000 złotych. Nasze Stowarzyszenie otrzymało bardzo hojne wsparcie na rzecz projektu „Nibylandia Instnieje!” – 2 miesięcznego cyklu warsztatów fotograficzno-multimedialnych. Koniec zapowiada się pasjonujący – wystawa to nie lada gratka dla naszych świetlicowych dzieci! A wszystko dzięki inicjatywie pracowników PTC i Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie (www.wolontariat.org.pl).

 Czek dla naszego Stowarzyszenia odebraliśmy z rąk p. Klausa Hartmanna, Prezesa PTC Sp z o.o.

 

Szczególne podziękowania należą się naszym wspaniałym organizatorom i doradcom: p. Magdalenie Gera-Pikulskiej – Dyrektor Departamentu Polityki Personalnej PTC oraz p. Karolowi Krzyczkowskiemu, wyśmienitemu strategowi z ramienia Centrum Wolontariatu

Nasi koordynatorzy p. Kacper Jahel i p. Maria Wojciechowska długo debatowali nad sposobem zagospodarowania otrzymanych funduszy ;)

„Podziel się pasją” w Naszej Świetlicy: Warsztaty Decoupage

Siedem zespołów pracowników – pasjonatów, wspartych dotacjami otrzymanymi z Polskiej Telefonii Cyfrowej, zrealizowało autorskie projekty wolontariackie w różnych miastach Polski. U nas 11 listopada 2009 roku odbyły się warsztaty decoupage. Nasza nowa p. Kierownik Bernarda Grzywacz-Nowicka, tak komentuje to wydarzenie:

„Program firmy ERA  <<Podziel się pasją>> bardzo przypadł mi do gustu. Jako nowy kierownik świetlicy socjoterapeutycznej obawiałam się, że zostanę obarczona znaczną częścią przygotowań do jego realizacji. Ale tak się nie stało. Pracownicy z ERY (w szczególności p. Karolina Piechowiak i p. Agata Bednarczyk) zadbali o wszystko. Zakupili potrzebne do warsztatów rzeczy i zatroszczyli się o dobrą atmosferę. Dzięki  zabawom integracyjnym dzieci odblokowały się emocjonalnie i chętnie brały udział w zajęciach. Panie z ERY zapewniły też pyszny obiad a na deser nie obyło się bez rogali Swiętomarcińskich. Mniam, były pyszne, ale to był dopiero przedsmak przygody.

 

Oprócz swojej pasji jaką było ozdabianie przedmiotów techniką decoupage, ludzie z ERY przynieśli ze sobą wiele ciepła, miłości i cierpliwości dla naszych świetlicowych dzieciaków. I chociaż warsztaty trwały cały dzień nikt nie narzekał na nudę a ja widziałam jak dzieci stają się coraz bardziej dumne z siebie i dowartościowane, że tak piękne rzeczy zrobiły własnymi rękami. Zrobiły piękne zegary, które przekazały na aukcje oraz po jednej rzeczy dla siebie do domu. Czy zostaliśmy "zarażeni" pasją decoupage – z pewnością tak! Ale dostaliśmy o wiele więcej.  Kiedy następnym razem usłyszę o projekcie z ERY dla naszych dzieci – kto wie może już za rok, może szybciej – na pewno będzie to dla mnie dobry dzień bo powrócą piękne wspomnienia a nowa pasja będzie stała u drzwi świetlicy wraz z naszymi przyjaciółmi – pracownikami firmy ERA.

Dziękuję.”

Wiemy, że było to też piękne przeżycie dla samych wolontariuszy, co poświadczyła p. Magdalena Fronk, młodszy konsultant ds. obsługi klienta: „Wolontariat to piękna inicjatywa, a co ważne by czynić dobro nie trzeba wstępować do żadnej organizacji. Okazji ku temu nie brakuje w naszym codziennym życiu, wystarczy tylko dostrzec drugiego człowieka. Spotkania z dziećmi oraz wspólna praca przy realizacji projektu były dla mnie wspaniałym i niepowtarzalnym doświadczeniem. Życzę każdemu, by choć raz w życiu doświadczył wdzięczności ze strony małego dziecka i zapłaty w postaci szczerego uśmiechu, który jest bezcenny.”

A dzięki temu... „Nibylandia Instnieje!”

 

To właśnie dzięki tej inicjatywie możliwe było przeprowadzenie Aukcji. Zdobyte fundusze przeznaczyliśmy na kolejny, tym razem długoterminowy projekt w Naszej Świetlicy. „Nibylandia Instnieje!” ma na celu pokazanie dzieciom, że świat nie jest szary ani jednowymarowy, ale kolorowy i pasjonująco różnorodny. Dzięki zaangażowaniu naszych koordynatorów p. Kacpra Jahel i p. Marii Wojciechowskiej, absolwentów uczelni artystycznych w Polsce i Anglii, stworzyliśmy dzieciom szansę na jedyne w swoim rodzaju przeżycia. Nasz program jest bardzo różnorodny, ale skoncetrowany na jednym celu – dzieci mają się przekonać, że warto marzyć, warto próbować te marzenia realizować i inaczej postrzegać swoje otoczenie. „Przestrzeń, którą moglibyśmy nazwać <<Nibylandia>> istnieje w każdym z nas – od nas zależy, czy ośmielimy się do tego przyznać i coś z tym zrobić. My postanowiliśmy dać dzieciom wszystko to, do czego dochodziliśmy latami.” – twierdzi p. Maria Wojciechowska – „p. Kacper jest profesjonalistą w każdym calu, nie tylko w dziedzinie fotografii, ale także video i animacji. To dla dzieci wspaniała okazja z kimś takim pracować. A dla nas platforma, żeby zrobić coś z wdzięczności dla Tego, który dał nam marzenia, siłę i determinację, żeby nie zostać w martwym punkcie – dla Jezusa Chrystusa.” [Stowarzyszenie powstało jako forma wdzięczności jego członków wobec Boga za Jego realne dzialanie w ich zyciu – przyp. autora].  

 

W ten poniedziałek rozpoczęliśmy serię spotkań w ramach naszego projektu. Dzieci otrzymały aparaty fotograficzne i realizują pierwszy etap projektu – pracę w terenie. Kadr i kolor – to ich wytyczne. W planie mamy wiele wspaniałych atrakcji [- pracę w studiu fotograficznym, przeprowadzenie serii wywiadów i portretów mieszkańców Poznania, animacje poklatkowe, budowę wielkiego aparatu fotograficznego,] a co najbardziej ekscytujące – wszystkie nasze prace zostaną wystawione w centrum miasta! Nie możemy się doczekać!

 

Notice: Undefined variable: mosConfig_lang in /www/innydom.org/templates/stowarzyszenie-id/index.php on line 52
© 2006- Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /www/innydom.org/templates/stowarzyszenie-id/index.php on line 61 2021 Inny Dom - Stowarzyszenie Pomocy w Poznaniu Stowarzyszenie Pomocy "Inny Dom" design by S. Tomczyk :: html, flash, foto by | kcpr.pl